Skip to main content

"Knjiga je prijatelj, ki nikdar ne razočara!"


                  "Verjamem v čarovnijo, ki se lahko zgodi, ko beremo dobro knjigo."
(J. K. Rowling)

Knjige so od nekdaj pomembne za kulturni razvoj ljudi in posameznikovo izobrazbo, obogatitev domišljije in pobeg v druge svetove, pa tudi skok čez ovire. Od otroštva pa vse do visoke starosti, so lahko odlične tolažnice in prijateljice, ter univerzalno srčno darilo za druge okoli nas.

Danes, 23. aprila, praznujemo Unescov svetovni dan knjige, avtorskih pravic, letošnje leto pa  ga povezujemo tudi s Katalonijo in njihovo književnostjo. Na ta dan si tamkajšnji prebivalci v znak ljubezni poklanjajo knjige in vrtnice. 


Ker trenutno živimo v času osamitve in držimo razdaljo, vas pozivamo, da svojim bližnjim (ali pa sosedu, ki ga vidite čez balkon) priporočite roman ali zgodbo, ki očara z zanimivo zgodbo, pošljite svojemu prijatelju po pošti paket s kuharsko knjigo ali pa preprosto pobrskajte po spodnjem linku odličnih e-knjig založbe Emka, saj je na voljo brezplačen in pester izbor literature.

Letošnje leto je minilo že 75 let od smrti pisateljice, ki je kot 13-letno dekle pričela s pisanjem dnevnika - ta je nastal ravno v času izolacije, med II. svetovno vojno. Direktor muzeja Hiše Anne Frank v Amsterdamu, na Nizozemskem pravi, da je največja vrednost dnevnika ta, da ponuja odgovor na vprašanje: "Kaj pomeni biti človek?".

Knjiga je primerna za vso družino :) In ne pozabite, ostanite ljudje!


KNJIGA JE DOSTOPNA V E-OBLIKI PREKO SPLETNE STRANI: https://www.e-emka.si/
Vabimo vas k brezplačni spletni registraciji.


V znak lepe geste je Večgeneracijski center Vrhnika dodal še nekaj knjig za vse generacije v knjigobežnico, ki se nahaja pod drevesi na Sv. Trojici na Vrhniki.

Comments

Popular posts from this blog

Vaje za krepitev miselne aktivnosti I. del

Krepitev možganske oz. miselne aktivnosti je ena najpomembnejših dejavnosti človeka. V tem času, ko smo veliko doma, ne smemo pozabiti tudi na krepitev le teh. Vaje za boljši spomin in koncentracijo je priporočljivo delati vsak dan vsaj 15 minut - delate jih lahko skupaj, z otroki ali posamično. Vaje so priporočljive za vse generacije. Že po enem tednu boste opazili napredek pri zbranosti in boljši koncentraciji. Najpomembnejši dejavniki, ki vplivajo na zdravje naših možganov so: 1. Kisik (ki ga dobimo z dovolj rekreacije v naravi) 2. Voda (skrbi za boljši pretok kisika po telesu, odplavlja strupe) 3. Počitek in spanje (obnovitev možganskih celic) 4. Zdrava prehrana (čim več sveže zelenjave in sadja) 5. Socialna interakcija in smeh (saj sprošča hormon sreče (serotonin), ki deluje antidepresivno) - v kolikor ste sami, pokličite nekoga! Spodaj je nekaj primerov vaj za boljši spomin in koncentracijo, ki jih lahko izvajate kar sami doma in na ta način krepite možga

Vaje za krepitev miselne aktivnosti VI. del

Kljub temu, da se počasi vračamo v običajne tirnice, nismo pozabili na pomembnost urjenja vaših (in naših) možgančkov. Prav zato smo tudi ta teden za vas pripravili nov sklop vaj. Veliko zabave pri reševanju! »Trud je poplačan, le če človek ne odneha.« (Napoleon Hill)   1.VAJA: Črkarija Za vsako črko posebej, poiščite ime, državo, mesto, rastlino, žival in predmet, ki se pričnejo na določeno črko. Za malo večji izziv, se lahko pri posamezni črki omejite na 1 minuto. Poskušajte biti čimbolj izvirni.   ČRKA IME DRŽAVA MESTO RASTLINA ŽIVAL PREDMET H             A             M             R               2. VAJA: Računanje Poskušajte izračun

Tradicionalne šege in navade za Veliko noč v Sloveniji

"Ni važno ali ste sami ali v skupini, imate manj ali več jedi in velikonočnih dobrot in ste v karanteni... Kdo pravi, da si ne bi polepšali mize in dneva? Ni potrebno veliko, saj bo že vejica zelenja ali regratov cvet popestril vaš dom.", je povedala naša Taja T. Berk iz Grosupljega . VIR: http://www.toptenz.net/wp-content/uploads/2015/03/easter1.jpg ❓ ALI STE VEDELI >> Že prejšnjo, pravimo cvetno nedeljo, je verjetno marsikdo okrasil svoj dom z zelenjem, oljčnimi vejicami ali butaricami. Ta običaj izvira že iz časa pred krščanstvom - na tak način so ljudje nekoč namreč počastili prihod boginje pomladi in plodnosti, Vesne .  V Sloveniji je cvetna nedelja v resnici zelo stara šega - ljudje so rastlinje blagoslovili, poleg tega, da je to krasilo njihov dom, in počastilo prihod božjega sina, naj bi jih velikonočno rastlinje tudi varovalo pred strelo in drugimi naravnimi nesrečami. >> Praznik Velike noči lahko praznujemo od 22. marca do 25. aprila, k